P-Klub: Medlemmer
[Home] [Tidligere møder]
Medlemmer, opdateret november 2019
Aktive medlemmer
117 Rasmus Waagepedersen, Institut for Matematik ENG
116 Claus Rosenstand, Institut for Kommunikation og Psykologi HUM
115 Bent Thomsen, Institut for Datalogi TECH
114 Hua Lu, Institut for Datalogi TECH
113 Jiri Srba, Institut for Datalogi TECH
112 Mikael Skov, Institut for Datalogi, TECH
111 Sten Bønsing, Juridisk Institut, SAMF
110 Winnie Jensen, Institut for Medicin og Sundhedsteknologi, SUND
109 Kåre Lehmann Nielsen, Institut for Kemi og Biovidenskab, ENG
108 Torben Bach Pedersen, Institut for Datalogi, TECH
104 Jan Mainz Klinisk Institut SUND
102 Preben Mogensen Institut for Elektroniske Systemer, TECH
97 Petar Popovski Institut for Elektroniske Systemer, TECH
93 Mary-Ann Knudstrup Institut for Arkitektur og Medieteknologi TECH
90 Finn Kjærsdam (Emeritus) TECH
89 Jesper Kjeldskov Institut for Datalogi TECH
84 Thomas Ryberg Institut for Kommunikation HUM
82 Mads Græsbøll Christensen Institut for Arkitektur og Medieteknologi TECH
78 Kim Guldstrand Larsen Institut for Datalogi TECH
76 Antje Gimmler Institut for Læring og Filosofi HUM
75 Thomas B. Moeslund Institut for Arkitektur og Medieteknologi TECH
73 Lone Kørnøv Institut for Planlægning TECH
69 Ann-Dorte Christensen Institut for Sociologi og Socialt Arbejde SAMF
68 Marianne Lykke Institut for Kommunikation HUM
67 Svend Brinkmann Institut for Kommunikation HUM
65 Palle Damkjær Rasmussen Institut for Læring og Filosofi HUM
63 Pascal Max Madeleine Institut for Medicin og Sundhedsteknologi SUND
61 Marianne Holdgaard Juridisk Institut SAMF
60 Anders Drejer Institut for Økonomi og Ledelse SAMF
55 Thomas Graven-Nielsen Institut for Medicin og Sundhedsteknologi SUND
53 Peter Axel Nielsen Institut for Datalogi TECH
45 Anders Ørgaard Juridisk Institut SAMF
41 Per Møldrup Institut for Byggeri og Anlæg ENG
39 John Rasmussen Institut for Mekanik og Produktion, ENG
38 Anette Kolmos Institut for Planlægning TECH
35 Lars Arendt-Nielsen Institut for Medicin og Sundhedsteknologi SUND
34 Ole B. Jensen Institut for Arkitektur og Medieteknologi TECH
30 Arne Remmen Institut for Planlægning TECH
29 Per Heiselberg Institut for Byggeri og Anlæg ENG
16 Hans Gullestrup (Pension)
13 Christian S. Jensen Institut for Datalogi TECH
8 Per Halkjær Nielsen Institut for Kemi og Bioteknologi ENG
6 Jens F. Jensen Institut for Kommunikation HUM
2 Hans Holm ( Pension)
1 Erik Granum (Pension)
Passive/udmeldte medlemmer per november 2019
107 Henrik Ib Nielsen Klinisk Institut SUND
103 Søren Risom Kristensen Klinisk Institut SUND
101 Ellen Christiansen Institut for Kommunikation HUM
100 Michael Voigt Institut for Medicin og Sundhedsteknologi SUND
99 Ann Bygholm Institut for Kommunikation HUM
98 Anne Marie Kanstrup Institut for Kommunikation HUM
96 Reinhard Wimmer Institut for Kemi og Bioteknologi SCIENCE
95 Michael Toft Overgaard Institut for Kemi og Bioteknologi SCIENCE
94 Jeppe Lund Nielsen Institut for Kemi og Bioteknologi SCIENCE
92 Marianne Stokholm Institut for Arkitektur og Medieteknologi TECH
91 Henrik Carl Schønheyder Klinisk Institut SUND
88 Yuanzheng Yue Institut for Kemi og Bioteknologi SCIENCE
87 Kenneth Mølbjerg Jørgensen Institut for Læring og Filosofi (SAMF) HUM+3
86 Per H. Jensen Institut for Statskundskab SAMF
85 Søren Knudsen Kær Institut for Energiteknik SCIENCE
83 Lars Holger Ehlers Institut for Økonomi og Ledelse SAMF+2
81 Pernille Kræmmergaard Institut for Statskundskab SAMF
80 Morten Balle Hansen Institut for Statskundskab SAMF
79 Liselotte Madsen Juridisk Institut SAMF
74 Xiangyun Du Institut for Læring og Filosofi (HUM) HUM+3
71 Søren Sandfeld Jakobsen Juridisk Institut SAMF
70 Jes Vollertsen Institut for Byggeri og Anlæg TECH
64 Lene Tanggaard Pedersen Institut for Kommunikation HUM
62 Paola Ximena Valero Dueñas Institut for Planlægning TECH
58 Karen Gjesing Welinder Institut for Kemi og Bioteknologi SCIENCE
56 Henning Sten Hansen Institut for Planlægning (KBH) TECH
52 Bernard H. Fleury IES, Navigation & Kommunikation TECH
50 Lasse Rosendahl Institut for Energiteknik SCIENCE
49 Dorte Hammershøi IES, Akustik TECH
48 Erik Lund Institut for Mekanik og Produktion SCIENCE
47 Niels Olhoff Institut for Mekanik og Produktion SCIENCE
46 Ryszard Pyrz Institut for Mekanik og Produktion SCIENCE
44 Rafael Wisniewski IES, Automation & Control TECH
42 Lise Busk Kofoed Institut for Arkitektur og Medieteknologi (KBH) TECH
40 Thomas Bak IES, Automation & Control TECH
37 Hans Kiib Institut for Arkitektur og Medieteknologi TECH
36 Jesper Møller Institut for Matematiske Fag SCIENCE
32 Søren Holdt Jensen IES, Multimedia Info. & Signal Proc. TECH
31 Jørgen Goul Andersen Institut for Statskundskab SAMF
24 Esben Munk Sørensen Institut for Planlægning TECH
21 Peter Øhrstrøm Institut for Kommunikation HUM
19 Frede Blaabjerg Institut for Energiteknik SCIENCE
18 Finn Verner Jensen Institut for Datalogi TECH
12 Lone Dirckinck-Holmfeld Institut for Kommunikation HUM
7 Ole Thybo Thomsen Institut for Mekanik og Produktion TEK-NAT
4 Joachim Danckert Institut for Mekanik og Produktion SCIENCE
3 Karl Brian Nielsen Institut for Mekanik og Produktion SCIENCE
Passive / tidligere medlemmer
5 Steffen B. Petersen Fysik og Nanoteknologi Afm. indtil videre
51 Henrik Halkier Hist., Int. Studier, Samf.forh. Afm. indtil videre
22 Sergey Bozhevolnyi (Mail) DK, SDU Rejst 1/5-08
25 Per Hasle (Mail) DK, Danmarks Biblioteksskole Rejst 31/8-08
54 Joachim Höhle (Mail) Samf.udv. og Planlægning (Nu Pension) Pens. 1/11-09
14 Thomas Sinkjær DK, Grundforskningsfonden Orlov 1/1-07
15 Peter Bøgh Andersen DK, Århus Universitet Afmeldt liste
11 Steffen L. Lauritzen UK, Oxford University Afmeldt liste
17 Per Boje DK, SDU Afmeldt liste
20 Erik Albæk DK, SDU Afmeldt liste
27 Lars Bo Langsted Erhvervsstudier Udm. 2/9-06
26 Ole Skovsmose Udd., Læring og Filisofi Udm. 19/8-06
23 Jens Onsgaard Fysik og Nanoteknologi (Nu Pension) Udm. 29/9-06
28 Søren Dosenrode Hist., Int. Studier, Samf.forh. Udm. 6/5-07
33 Flemming K. Fink DK, Århus Universitet Afmeldt liste
10 Bent Flyvbjerg UK, Oxford University Afmeldt liste
66 Morten Nielsen Institut for Matematiske Fag Afm. indtil videre
72 Morten Karnøe Søndergaard Institut for Læring og Filosofi (HUM) Afm. indtil videre
59 Jan Stage Institut for Datalogi Afm. indtil videre
43 Henrik Møller IES, Akustik TEK-NAT, ikke længere på AAU
105 Ulrik Baandrup Klinisk Institut SUND (pension) Udm. 20.9.16
106 Lars Michael Jelstrup Petersen Klinisk Institut SUND. Udm 16.11.16
9 Jakob Stoustrup IES, Automation & Control TEK-NAT, midl. frameldt (prodekan)
57 Pia Borlund Danmarks Biblioteksskole, Aalborg, udm. 23.3.17
77 Ole Kæseler Andersen Institut for Medicin og Sundhedsteknologi SUND, midl. frameldt (prodekan)